Ucuzu.com - Güvenilir Alışveriş Rehberiniz

Animal Protection Group (Arbeitsgruppe für Tierrechte e.V.)

DERNEK HAKKINDA

Animal Protection Group - Hayvan Hakları Çalışma Grubu, 2001 yılından beri Almanya'da kamu yararına çalışan, kar amacı gütmeyen, yasal kaydi olan kuruluştur.

Dernek bünyesinde, kendi maddi imkanları ile çalıştırdığı, yaşlı ve güçten düşmüş hayvanları barındırdığı bir barınak bulunmaktadır.
APG e.V 20 yılı geçkin bir süredir hayvanların tüm Dünya'da mevcut olmayan hakları ve hayvan hakları ihlalleri konusunda mücadele etmektedir.
APG e.V. kuruluşundan bu yana tüm dünyada siyasi olarak ve uygulamada hayvan hakları konusundaki çalışmaları, uluslararası calisma grupları ile desteklemektedir.
Dernek sitesinde, AB yasaları, Almanya Hayvan Hakları Yasaları, Genelgeleri, tehlikeli köpek grubuna giren köpeklerle ilgili genelgeleri okuyabilirsiniz. Bunun dışında, hayvan haklarının güncel konuları, Türk Hayvan Yasası madde 5199’un uygulanması ile ilgili olarak Türk Hükümeti'ne yöneltilen istekler ve öneriler ile hayvan koruma politikası konusunda güncel sorunlarla ilgili yazılar ve İslamiyet'te hayvan hakları konusunu içeren bilgiler ve Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu konuda yapmış olduğu çeşitli açıklamaları bulabilirsiniz.
DERNEK GÖRÜŞÜ
''İnsansız bir dünya düşünemediğimiz gibi, hayvanları olmayan bir dünya da düşünemeyiz. Tabiatın canlı varlıkları olan insanlar, hayvanlar ve bitkiler, hayatlarını devam ettirmek için birbirlerine bağlıdır ve birbirlerine muhtaçtır.
Her canlı bakılmak, sevilmek, beslenmek ve korunmak ister. Canlıların en üstün yaratığı olan biz insanları, diğer canlılardan ayıran en büyük fark düşünme yeteneğidir. İnsan, zekası ile tabiatın bütün varlıklarına egemen olmuştur. Sağlıklı ve mutlu yaşamak için onlardan faydalanma yollarını bulmuş ve geliştirmiştir. Böylece canlılar arasında ilişkiler doğmuştur. Canlılar arasında en belirgin ve önemli ilişki insan hayvan ilişkisidir.''
İLETİŞİM
Başkan: Ingo Marco Pannicke
Adres: Ignatz-Stroof-Straße 8, OT Bitterfeld, 06749 Bitterfeld-Wolfen, Sachsen Anhalt, Germany
Email: apg-animalrights@t-online.de
Tel:  0049-3493 605476
Fax: 0049-3493 605478
Web: http://www.animalprotectiongroup.de

Etiketler: Dernekler

İlişkili girdiler: